ورود ثبت

ورود

0
02166034987
eskandari@em7arch.com

با چه تفکری معمار شویم :

 تعریف معماری از دیدگاه دفتر معماری احسان اسکندری و مارال قاجار

معماری هنر ایجاد احساس است . احساس امنیت ، احساس آرامش ، احساس لیاقت و ... که در آخر ایجاد حضور خداوند در یک فضا ویا در یک مکان است .

احساس امنیت اولین نیاز هر انسانی برای حضور مداوم تر در آن فضا است .

باایجاد احساس آرامش در فضا ، فرد استفاده کننده از جزئیات لذت می برد

از اینکه در این فضا بشینه و برنامه ریزی کند ، لذت ببره و یا ... .

حضور آرامش، ساخت یک هدف ( زندگی ، کار ، تفریح و... ) را آسانتر سر و شکل می دهد و مسیر های بهتر

وبیشتری را برای رسیدن به  هدف می سازد .

احساس لیاقت در فضا شاید نیاز به توضیح بیشتری داشته باشد پس مادر ابتدا احساس لیاقت را تعریف میکنیم:

جهان امروز ما جهان احساس لیاقت است ( ارزشمند بودن ) اگر در این احساس ریز بشویم:

 ما باور داریم خداوند احسن الخالقین است یعنی خداوند بهترین آفریننده و خلق کننده است و انسان هم یکی از آفریدگانش است وچون او برترین خلق کننده است پس من هم لایق بهترین ها و برترین ها هستم و تئوری احساس لیاقت برای فردکاملا ثابت شده است و در جهان ما بی نهایت مثال از افرادی است که خود را لایق بهترین ها و بر ترین ها دانسته اند و به همه چیز رسیده اند اما در فضا یا مکان نیاز به زمان بیشتری داریم .

اگر من در وجود خودم احساس لیاقت را به وجود بیاورم وارد فضایی که به آن تعلق دارم ( در ذهن خودم )

می شوم ویا منتظر دریافت این فضا ازطرف خداوند و جهان هستی هستم .

فقط افرادی می توانند لیاقت بیشتری را کسب کنند که احساس لیاقت داشتن آن نعمت را در درون خود ایجاد

کرده اند و هرگز به کمتر از بهترین قانع نمی شوند .

حال تعریف معماری برای تزریق این احساس زیبا در فضا چیست ؟

هر فضا و مکان که حضور مادی فرد در آن برای مدت زمانی ( طولانی ویا چند لحظه ) ایجاد شود نیازمند به وجود آوردن و تزریق احساس لیاقت است چرا که درک تمام نعمت های دنیای مادی و درک تمام زیبایی سهم هر انسانی است که در دنیای مادی قدم گذاشته است .

یعنی یک معمار وظیفه دارد برای ایجاد احساس لیاقت در فضا :

1-طراحی و اجرای فضای جسورانه تر ، زیباتر و جزئیات عالی

2-استفاده از متریال های برندینگ در نهایت زیبایی و تر کیبات معمار

3-تعریف فضابانورپردازی عالی

4-ترکیب بندی مناسب فضا

5-ایجاد تجربه ایی متفاوت از حضور در یک مکان برای فرد ویا استفاده کنندگان

6-درک تمام آزادی و رها بودن و لذت بردن از حضور در مکان

7-ایجاد احساس هوشمند بودن فضا و احساس راحتی برای حضور

8-ایجاد حس حرکت در فضا و لذت بردن از حضور در مکان و ...

در یک تعریف خلاصه می شود استفاده از تمام امکانات طراحی و اجرا برای هر چه بیشتر تزریق این احساس در فضا وظیفه یک معمار است. که فضایی را برای مخاطبینش تعریف – طراحی و اجرا کند که مخاطب در آن فضا که آرامش ، امنیت و احساس لیاقت را درک کند .آنقدر آن فضا احساس شوق بیافریند که فرد در هر لحظه از حضور در فضا لذت ببردو زمانی حضور خداوند در یک مکان و در یک فضا بیشتر احساس می شد که فرد در احساس آرامش و لیاقت باشد و از خدای خود سپاس گزار باشد.

.

این اصلی ترین هدف ماست وبه آن ایمان و باور داریم و میدانیم معماری بزرگترین نعمتی است که خداوند در اختیار انسان ها قرار داده است تا با حضور در فضا ی طراحی شده خود را آماده و لایق دریافت تمام برکات و نعمت ها ی الهی قرار دهد .

پکیج آموزشی گام اخر طراح شدن 

احسان اسکندری

 

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی از درب ورودی تا آخرین نقطه ای که من می توانم در آن بایـستم را شامل می شود .

من در این فضا می نشیم . می خوابم . می نویسم . غذا درست میکنم . می رقــصم . حرف می زنم . برنامه ریزی می کنم و ..... تمام فضاهای دکوراسیون داخلی هر بخــش و هر نقطه از فضا بیان یک مفهوم است و آن حضور است .

حضور در فضای داخلی هر ساختی چه مســکونی – تجاری و چـه اداری بی نهایت مهم و قابل توجه است .

مکانی که من در آن حضور دارم چگونه طراحی و اجرا شده است چه بیانی دارد ؟

به من مخاطب چه احساسی را می بخشد؟ چگونه درک می شود ؟

هر چقدر راجع به اهمییت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی یک بنا بنویسم کم است .

بهترین جمله که می توانم به زبان بیاورم این اسـت که طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی هر چه قدر زیباتر- سریعتر، مرتب تر باشد

درک خداوند و درک حضور و لیاقت حضور در جهان مادی بیشتر و زیباتر درک می شود .

در جهان لیاقت ها که به لیاقت انتخابی شما نعمت داده می شود ، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی برای شکل دهی این ارتباط زیبا با خداوند مهم تر می شود .

مهم ترین نقطه برای شروع آیـــنده روشن برای اول خودمان بعد فرزندانم حضور در فضاهای طراحی شده است .

 

اعتماد به نفس یعنی داشـتن لیاقت دریافت نعمت های بیشتر از خداوند و فضای برندینگ من را به اوج کمال و رهایی می رساند .

در جهان لیاقت ها طراحی و اجـرای دکوراسیون داخلی یعنی احساس احترام به خودم و احترام به تمام استفاده کنندگان از فضای طراحی شده و ساخته شده توسط من ........

این احترامی که تمام کارفــرمایان شاخص و تمام مالکان بنام این صنعت اول برای خود و بعد برای استفاده کننـدگان فضا قایل هســتند چرا که به تمامی خود را لایق داشـــتن ساختمان با طراحی دکوراسیون داخلی و استفاده از بهــترین متریال ها ی بیشتر و خداروشکر که تعداد این عزیزان بسیار زیاد است .

_ طراحی دکوراسیون داخلی احساس لیاقت و آرامش و حس امید به رزاقیت خداوند را به اوج خودش می رساند چه بسیار مالکانی را میشناسم که با داشتن و زنده نگه داشـتن این احساس در خود پروژه هایی را خلق کرده اند که اول به خودشان افتخار میکنند و بعد تمامی انسان ها از آنها به نیکی یاد میکنند. انسان هایی که خوب می سازند و دنیا را زیباتر نشان میدهند.

_ در هر خانه ای طراحی دکوراسیون داخلی در شکل دهی پرورش شخصیت اهالی آن خانه و بالا بردن امید به آینده نقش تمام و کمال را بازی می کند به حدی که انـسان ها در فـضای طراحی شده موفق تر هستند ، با نشاط تر ، آرام تر و سالم تر هستند و به خود افتخار میکنند.

این ها کسانی هستند که خالصانه ترین سپاس گزاری را از خدای خود دارند .

_ انسانهای موفق و دارای احساس لیاقت در محیط های تجاری که توسط برندینگ های معماری طراحی شده اند قدم می گذارند ،صحبت میکنند،وقت میگذراند و خرید میکنند چرا که فقط از حضور در چنین فضاهایی طعم لذت بردن از زندگی را احساس میکنند .

انسانهایی را میبینند که آنها نیز مثل خودشان رفتار و دیدگاه دارند .

_ طراحی دکوراســیون داخلی بر اساس تئـوری احـساس لیــاقت یعنی من لایق این هستم که از همه نعمت های دنیای مادی بصورت نامحدود استفاده میکنم .

برندینگ معماری احسان اسکندری و مارال قاجار

_ بهترین پلان ممکن را طراحی و با استفاده از این تئوری به ترکیب بندی عالی در طراحی تمام نقاط حضور انسان پرداخته و با استفاده از بهترین متریال ها و بهترین نیروهای مجری در زمینه دکوراسیون داخلی فضاهای مورد نظر شما را به درک اوج این احساس می رساند .

برندینگ احسان اسکندری و مارال قاجار تمام تلاش خود را بکار می برد تا در تمام فــضاهای شــما طراحی آرامش بخش بهــمراه تمام احساس های مورد نیاز برای شـکوفایی و درک اوج احساس لذت حضور برای شما به ارمغان بیاورد .

ما برای تک تک فضاهای مسـکونی ، اداری یا تجاری شما طراحی های متفاوت و خاص را خلق می کنیم و می دانیم چـگونه در رشد و شکوفایی فضای مورد نظر شما طرح هایی با شکوه و پر احساس را بیافرینم .

_ حـضور در مکان های طراحی شده احتـــرامی است که برای خودمان و خدای خالقمان قائل  هستیم و این نیاز به معماری خــبره دارد که درکی از تمام معماری و ایجاد این احساس داشته باشد و ما در خدمتگذاری به شما کمال آمادگی را داریم .

بهتــرین خانه مسکونی  بهترین محـیط اداری بهترین مــحیط تجاری بهترین سـقف ممکن بهترین مبلــمان بهترین فـــضاها بهترین متریال ها بهترین نــورپردازی وبهتــرین ها حق ماست.

 

طراحی نما جز اصلی و مهم ترین قسمت بنا است به حدی این بخش از ساختمان یعنی طراحی نما مهم است که می توان به جرات گفت تمام آینده اشخاصی که در ساختمانی با طراحی نمای خاص زندگی می کنند آینده بسیار درخشانی دارند. چرا که یک نمای در افراد احساس لیاقتی بی حدو انـدازه بوجود می آورد که فرد را برای مــواجه با طبیعت و جهان رو به رویـش شکست ناپذیر میسازد و این عین داشتن اعتماد به نفس است .

طراحی نـمای یک ساختـمان با طراحی زیـبا و مـتریال های با کیفییت احــساس لـیاقت را به شکوفایی می رساند بسیاری از کارفرمایان به اهمییت این مساله در ناخودآگاه خود پی برده اند و در صدد هسـتند تا نمای ساخــتمان های خود را بی حد و اندازه زیبا بیافــریند تاهم خود را فــردی لایق و ارزشـــمند معـرفی کنند و هم به خریداران این بنای طراحی شده احساس لیاقت برای داشتن این بنا را بوجود بیاورند.

تمام کارفــرمایان این مساله راحتی درخــواب شب خود نیز میبینند که ساختمانی زیبا را اجــــرا کرده اند و تمــام اهالی و اهل فن ها او را بخــاطر داشتن این بنا و ساختمان این میزان ارزیابی تحسین میکند .

طراحی نمای یک ساخـتمان درتمام دنیا ارزش بینظیری پیدا کرده است به حدی که مـــــسابقات  بهترین طراحی ها در تمام نقاط جهان با عناوین مخـــتلف برگزار شده و در حال برگزاری است و بزرگترین شـرکت های تولید متریال های ساخـــــتمانی در حال پردازش بهترین متریال با طولانی ترین دوام برای این ساخــتمان ها هســـتند و روز به روز میــــزان ساخت این متریال ها بیشترو بیشتر می شود .

به همــین دلیل است که طـراحی نما در تمام دنیا بی نــهایت ارزشمند است چــرا که میزان احسـاس لیاقت در آن کشور با توجه به طراحی بناهای آن کــشور سنجیده میشود و البته که افرادی که دارای چنـین بناهایی هستند در زندگی های خود سراسر اعتماد به نفس شاد و آرام هسـتند و آنها انسان های لایقی هستند که خود را در چنــین فضاهایی می بینند، تجسم می کنند و درک و حس زیبایی، از حضور در این فضاها دارند .

طراحی نما یک احساسی است که مهندس احسان اسکندری آن را درک کرده است و در تمام بناهای سپرده شده به او نهایت دقت و ظرافت و زیبایی در آنها شکل گرفته است تا کارفرما و استفاده کننده ها زیبایی حضور در این بناها ی طراحی شده را درک کنند .

طراحی نما یک ساختمان شخـصیت آن ساختمان است و گوهر اصلی یک بنایی است که از زیرزمین قد بلند کرده است. طراحی نما یک ساختمان اصالت استفاده کنندگان آن فضا را معرفی میکند و افــرادی که در ساختمان هایی با نمـاهای زیبا و طراحی شـده و خاص زندگی میکنند تمامی، انسانـهای موفق هستند که میتوانند زندگی خود را آنگونه که میخواهند بسازند و این ها کسانی هستند که در زندگی خود برنامه ریزی دارند ، هدف دارند و الگو هستند .

_ در جهـان لیاقت ها ساختمان هایی با معــماری و طراحی نمای زیبا بسیار مهم و لازم و اصل زندگی است .

_ ما بینهایت ارزشـمند هســتیم و ما بــندگان خداوندی هستیم که تمام آسمانها و زمین را به تسخــیر ما درآورده است و به ما اجــازه ورود به این جهان مادی را داده است پـس ما لایق حضور در ساختمان های زیبا، برندینگ و مارک دار هستیم .

_ دفتر معماری مهندس احـسان اسکندری این مفهوم را به زیـبایی در طراحی نما و دکوراسیون داخلی ساختمان های خـــود رعایت می کند و در هر لحظه به دنبال بهـتر بودن و زیباتر خلق کردن فضا است .

_ طراحی نما جــدی ترین مساله در زندگی امروزی جهــان رو به پیشرفت ، سرعت و اقتصاد است و ما میتوانیم بیشتر به این مــسئله توجه کنیم و این گوهر زیبــایی (طراحی نما ) که در سالیان سال آن را می بینیم ، احساس می کنیم و درک حضـور در آن را خواهیم داشت پس با دقت انتخاب کنیم و به دست اهل آن بسـپاریم و باخیال راحت از داشتن احساس ارزشمندی در جهان مادی لذت ببریم .

lsf

LSF

پروژه ای که با 90 متری قرارداد بسته شد و با 270 متربه پایان رسید .

ابتدای پروژه به درخواست کارفرما مجبور به برداشتن 25 سانتی ضخامت آسفالت و قیرگونی 30 ساله ساختمان شدیم که یک چالش اساسی بود . اکثر آسفالت برها با تیغه 12 سانتی بیشتر از 7 سانت نمی تونستن برش بزن و همین کاررو بی نهایت سخت کرده بود تا اینکه بالاخره اســــفالت بری با تیغه 25 سانتی پیدا کردیم و تمام سطح 87/270 متر متر را به ابعاد 1*1 متر برش داریم و طی سه روز کاری تمامی آسفالت ها را نخاله

و از محل پروژه تخلیه کردیم .

در حیـن انجام کارهای بالا پلان اصلی به تایید کارفرما رسید . جانمایی پنــجره ها بر روی پلان اصـلی دراورده شد و نقـشه سازه تــــهیه و ورق گالوانیزه خریداری شده در کارخـانه تبـدیل به سازه ال.اس.اف گـردید و به محل پــروژه آمد و توســـط تکنسین فنی سازه شروع به پیاده سازی بر طبق نقشه ســازه شد و طـــی سه روز کاری سازه ال.اس.اف آماده نصــب گردید و طی یک روز تمـامی سازه ها در محل نصب شد و روز بعدی اتصالات تقویت و پیچ های مربوط به اتــــصال کف تقویت شد و سازه ال.اس.اف کاملا آماده مراحل بعدی ساخت گردید.

پیمانکار سقف ال.اس.اف قوطی کشی برای نصب ورق و فوم عایق را شروع کرد و طی دو روز کاری این مرحله به پایان رسید و ورق و سه لایه فوم عایق .نما و لمـبه دور به طورکامل اجرا گردید .

ورق فایبر سنت ساده برای دیواره ی بیرونی سازه ال.اس.اف برگزیده و نصب گردید و عایق پشم سنگ برای عایق بندی انتخاب گردید و قبل از نصب ورق کناف 5/1 در جداره داخلی نصب و ورق کناف بعنوان پوشش داخلی بر روی آن نصب گردید .

پنجره های یو پی وی سی در جایگاه خود که از قبل در سازه ال.اس.اف در نظر گرفته شده بود و نصب شد قوطی کشی و لوله گذاری برای برق .وی.پی.اس. شبکه و تلفن در حال اجرا درآمد و در فضای بالا تیغه ها خوابانده شد بطوری که در هر اتاق 3 ردیف 4 تایی در نظر گرفته شد 

مامی سیم کشی ها با کد گذاری های مطمئن در جایگاه نصب تابلو برق وی.پی.اس .شبکه و تلفن کشیده شد وآماده نصب تابلوها ورک شبکه گردید .  

_ برای سیمان کاری نمای بیرونی سازه ال.اس.اف مطابف درخواست کارفرما توری مرغی کشیده شد و آماده سیمان زیر کار گردید .

_ نقاشی رنگ روغن و نصب چهارچوب های چوبی مرحله بعدی سازه بود .

_ چهارچوب های چوبی بر روی پنل گچی سازه ال.اس.اف خط طراحی هر طراحی رو بولد کرده و باعث زیبایی بیش از اندازه می گردد . چهار چوب چوبی بخاطر ظرافت و مقطع خاصی که دارد چشم نواز است و در آخر زمان نصب قرنیزهای هم رنگ و طرح خود بی نهایت محیط داخلی سازه ال.اس.اف را زیبا میکند .

_ نقاشی رنگ روغن در مرحله بتونه کاری مطابق تمامی ضوابط و اجرای بتونه کناف با لیسه کشی های مطمعن زیر کار بسیار عالی ساخت .

_ سقف 60*60 پنل های کناف جز آخرین مراحل اجرایی بود هر چند که سیــــستم سرمایش و گرمایش انتخاب شده این فــــضای ال.اس.اف فن کوئل های سقفی بود که جایگاه نصب فن کوئل ها قبلا بررروی شاسی سقف نصب شده بود .

 

 

_ پنل های 60*60 در حین نصب بود که تغییر در طراحی سقف وقفه 2 روزه انداخت و اون اصرار بر نصب تمامی پنل ها بصورت 60*60 که هیچ گونه برقی در پنل ها مورد قبول نبود .

  

                                               پنل 60*60

باکس کناف سقف دور تا دور به میزان پرتی تقسیم شده پنل 60*60 در دوطرف مقابل هم

 

_ نقاشی این باکس دوررنگ کرم استخوانی و نصب درب ها آخرین     حضور ما در این سازه ال.اس.اف .271 متری بود . 

قاب فولادی سبک در حدود 50 سال است که در کشورهای کاناداو امریکاانجام میشود، اما اخیرا در بازار ایران  به بازار عرضه شده است.در این میان ما سعی داریم یکی از پیش رو ترین شرکتها در این صنعت باشیم مطمئنن این راه پیش رو برای ساختن ساختارهای جدید و ایمن فراهم میکند. ساختمان قاب فلزی سبک ارائه  دهنده کیفیت، بهره وری هزینه و سرعت نصب برای ساختمان های  مسکونی و غیر مسکونی.

سازهLSFبه عنوان یکی از بهترین سازها جایگزین سازهای بتونی و فلزی میباشد.

ساختار این سازه ورق گالوانیزه ای است که ضخامت آن بر حسب نوع کاربری آن متفاوت بوده و از ضخامتmm0/7تاmm2/5متغیر می باشد. همچنین از سازه LSFمیتوان به عنوان یک سازه ترکیبی با سازه فلزی و بتونی استفاده و دیگر کار برد آن در پارتیشن بندی میباشد.کل مراحل ساخت و طراحی تحلیل پایداری و تولید این سازه با استفاده از نرم افزار و ماشین خودکار بوده و عامل مستقیم انسانی در آن نقش مستقیم ندارد

 تکنیک LSF نوآورانه و کارآمد  کمک می کند تا ایران را با خطوط بین المللی ساختمان سازگار کند و یک روش ساخت و ساز مناسب و اغلب ترجیحی در یک صنعت در حال توسعه را ارائه  دهد.

مزایا:

غیر قابل اشتعال بالاترین نسبت قدرت به وزن هر ماده ساختمانی.فولاد گالوانیزه مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی است.جنگلها را نابود نمیکند و 100٪ قابل بازیافت است.دیوارهای طراحی شده برای فراتر از استانداردهای کارآمد انرژی دولت.کیفیت محصول با سطوح عمودی، راست و مستقیم.انعطاف پذیری طراحی عالی و کیفیت بالا.سایت ساختمانی تمیز با  .کاهش در نظارت و کارگاه.سوراخ های دسترسی چندگانه در هر به طور قابل توجهی سیم کشی و لوله کشی را ساده تر می کند.تا 40٪ صرفه جویی در زمان ساخت و ساز.از نظر معماری هیچ گونه محدودیتی برای اجرای این سازه در شکل های م جهات گوناگون وجود ندارد

ساختمانهای پیش ساخته lsf

 

از مزایایی سازه پیش ساخته lsf

 

1.کاهش وزن ودرنتیجه کاهش اثر نیروهای وارد شده بر روی ساختمان در زلزله

 

2.قابلیت افزایش بنا در ساختمانهای سنتی به دلیل وزن کم

 

3.قابلیت اجرا در کمترین زمان ممکن با بهترین دقت در اجر

 

4.بازگشت سریع سرمایع صرف شده به دلیل عایق صوتی و حرارتی بالا و ضخامتکم دیوارها

 

5.کاهش هزینه در تعمیر و نگهداری

 

6.افزایش نامعینی سازه و در نتیجه افزایش مقاومت سازه

 

7.حمل و نقل اقتصادی

8.بدونه هیچ گونه محدودید در طراحی ساز

 

9.نصب در کمترین زمان ممکن

 

10.عدم وجود تاخیر در نصب به دلیل شرایط جوی

 

11.متناسب برای تمامی  اب و هوا کل نقاط کشور

 

12.استفاده مفید از کمترین فضا در ساختمان

 

13.ایجاد فضا برای عبور تاسیسات اب و برق از قبل پیش بینی شده

 

14.مقاوت بالا در برابر پوسیدگی  و نفوذ حشرات به داخل به دلیل استفاده از بهترین مصالح به روز دنیا

 

15.عایق کاری داخل دیوارها با استفاده از بهترین عایقهای حرارتی وصوتی

 

16.اجرای دیوارهای داخلی و پیرامونی با قاب بتنی و تیراهن در برجها با این سازه

 

17.بهترین گزینه برای ویلا سازی ، انبوه سازی و افزایش بنا

 

 

 

طراح شدن 

بسته های ویدیو آموزشی تاریخ معماری معاصر و جهان با نگاه طراحی معماری

1- تحلیل تئوری ها و نظریه های هر مکتب معماری :

برای بالا بردن درک آثار معماری باید ریشه آن اثر را در آن مکتب بیابیم . ریشه هر اثری تفکری است که بر اساس یک نظریه در ذهن معمار شکل گرفته است . بعد از معرفی هر مکتبی اولین قدم بیان تئوری آن مکتب هنری است که یک خواستگاه اجتماعی فرهنگی دارد . هر تئوری که به خلق اثر در دنیای هنر شده است ، تئوری است که باید تحلیل شود تا به درک آثار هنری آن برسیم .

2-بررسی تئوری های هر مکتب در دنیای هنر:

قبل از بررسی هر مکتب در معماری برای درک بالاتر از چگونگی تبدیل تئوری به اثر هنری لازم است چگونگی برخورد هنرمندان را در تمام شاخه های هنر با آن نظریه یا تفکر را بررسی کنیم . این نوع تحلیل ما را به درک کامل آن تئوری می رساند .به عنوان مثال در بسته دوم ویدیو آموزشی تحلیل ویدیویی نقاشی جیغ اثر ادوارد مونک ما را به درک چگونکی تبدیل عشق ، رنج و مرگ به یک اثر نقاشی با یک شخصیت اصلی و دو شخصیت محو شده در فضایی نامتعارف رساند و ما با تئوری مکتب اکسپرسیونیسم یعنی بیان ذهنی هنرمند کاملا آشنا می شویم که برای درک آثار معماری این مکتب لازم و ضروری است .

3_ تحلیل اصول طراحی، موارد مورد الهام تحلیل و مبانی نظری هر مکتب:

 برای درک بهتر آثار خلق شده: برای اینکه بتوانیم هر اثر معماری را درون مکتب طراحی شده اش درک کنیم باید قبل از تحلیل آن آثار ، ابتدا منابع مورد الهام هر مکتب در حوزه معماری را آنالیز کنیم، باید بدانیم چگونه هم به تاریخ معماری نگاه کرده اند و هم چگونه از تئوری ها و منابع نظری، معماری آن مکتب را ساخته اند .

به عنوان مثال در مکتب هنر نو نوع نگاه به قرون وسطی کاملا در تضاد با نوع نگاه تدریس شده التقاطی گرایان در بسته اول ویدیو آموزشی است که برای درک بهتر باچندین مثال این نوع نگاه را برای شما باز کرده ایم .

4- تحلیل آثار معماری هر مکتب:

تک تک آثار معماری خلق شده در حوزه تئوری هر مکتب را آنالیزکرده ایم. ابتدا از نوع نگاه معمار را گفته ایم، در تکمیل ایده اش به بررسی اتفاقات معمارانه و اسکیس های دستی و یا مصاحبه هایش پرداخته ایم، ریشه فکری او را بیرون کشیدیم تا به درک عمیق و اثر خلق شده توسط او برسیم.این هنر تحلیل های ویدیویی مجموعه معمری آرشیکام است جایی که هر تحلیل مجموعی از تمام مطالعات موجود در دنیای معماری است، معرفی آثار آلفوس بالات و استراوئن در مکتب هنر نو که در منابع ترجمه شده در دسترس از آنها هیچ گونه اطلاعاتی نیست و یا تحلیل هایی کامل از اندیشه های فریدریک کسیلر در اکسپرسیونیسم گراها که علامت بی نهایت و تخم مرغ منبع الهام او بوده تا بررسی کامل مکتب آرت دکو به سه بخش ساختمان های بلند مرتبه، کوتاه مرتبه و استریم لاین ها و در پکیج اول تحلیل منابع الهام مکتب شیکاگو ودرهم آمیختگی مفاهیم فضایی از دوران های گذشته در انقلاب صنعتی و کارهای هنری لابروست و تدریس چگونگی تاثیر پذیری لوکوربوزیه ازطراحی های آگوست پره در پلان آزادش وهمچنین تدریس تمام نئوکلاسیک گرایی و التقاطی گرایی از قدرت تحلیل بسته های ویدیویی فصل اول و فصل دوم است.

5-آنالیز پلان ، روابط فضایی ، دکوراسیون داخلی و طراحی نمای اثر خلق شده از کیفیت بالای تحلیل های مجموعه آرشیکام و مهندس احسان اسکندری است جایی که با تحلیل های دقیق و زیبایی شناسانه بر اساس مبانی نظری معماری هر طراحی و در هر فاز بطور کامل تدریس شده است و روند رسیدن ایده تا اجرای نهایی در تمام قسمت ها ( پلان ، روابط فضایی ، طراحی نما و دکوراسیون داخلی ) تدریس شده است . به عنوان مثال: تحلیل آثار معماری آنتونی گائودی در سه بخش زندگی معمارانه او از بهترین تحلیل های موجود در جهان وبا استفاده از تمام منابع موجوددر دنیا تحلیل ویدیویی 50 دقیقه ای شامل تمام تفکر و اندیشه و نوع نگاه و الهام گیری های خاص اوست.

6- اولین بسته ویدیو آموزشی برای تقویت ذهن و بالابردن قدرت تجسم و ایده پردازی:

روش تحلیلی مجموعه معماری آرشیکام که به صورت ویدیویی با جزوه ای شامل تمام عکس های پروژه­ها و نکات تکمیل کننده، باعث می شود هر اثری را درون ذهن مخاطب خود با دقیق ترین جزییات تصویر سازی کندو شما را به درک تصویری از هر اثر می رساند. کافی است بارهای سوم و چهارم فقط به صورت صوتی تحلیل تدریس شده را گوش دهید تا تصاویر تحلیلی ایجاد شده در ذهن شما به درجه تثبیت برسد.

7-اسکیس معماری:

کنکور اسکیس یعنی دریافت نتیجه تمام تلاش شما در 4 سال کسب دانش درون دانشگاه است، جایی که حکم آزمونی برای آنانی است که به درک معماری رسیده اند یا هنوز باید این درک را در خود ایجاد کنند .

موفقیت در اسکیس معماری به دو ابزار لازم نیاز دارد :

یک) ابزار اول این آزمون، نحوه شیت بندی، قدرت دست، قواعدو قوانین ارائه شیت،نحوه آنالیز، تحلیل و بیان ایده است.

دو) ابزار دوم دقیقا جایی است که اکثر معماران فارغ التحصیل در آن مشکل دارند درک معماری است. درک معماری، درک از تمام ابزار لازم برای شناخت زیبایی شناسی معماری از دیدگاه تمام تئوری ها و آثار معماری است و درک عزت نفسی است که ما در درونمان طی این سالها ایجاد کرده ایم. عزت نفسی که لازمه اش درک تمام معماری است، درک تئوری ها و اصول مبانی نظری و مسلط بودن برتمام آثار معماری مکاتب است. کنکور اسکیس معماری جایی است که باید  بتوانیم سوال مطرح شده را درچهار چوب یک تئوری (که میتواند اختیاری ویا اجبار طراح سوال باشد) با دیدگاه و برداشت خودمان آن را به ایده طراحی تبدیل کنیم. یعنی دقیقا کاری که تمام معماران بزرگ این مسیر را رفته اند.

به عنوان مثال: سوال کنکور اسکیس معماری سال 1390: طراحی نمایشگاه هنر مدرن- در کنار طراحی کیوسک راهنمای گردشگری- درب ورودی

شهر بم و طراحی خانه های اقلیمی در منطقه گرم و خشک مشابه شهر یزد و یا کاشان و یا نایین .

چه جالب : طراحی نمایشگاه هنر مدرن، تفکر مدرن می خواهد، تسلط به آثار معماران مدرنیسم را می طلبد نگاه آنان، تئوری آنان ،تداخل فضای درون و بیرون میس وندروهه ، نگاههای لوکور بوزیه ، هنر طراحی و اجرای یورن اوتزن وتسلط براندیشه های تبدیل شده به آثاری بزرگ همانند کار فریدریک کیسلر در خانه بی انتها را یادآوری می کند .

سوال دوم و سوم راهنمای گردشگری در شهر بم شناخت فرم شناسی از درک تمام آثار معماری معاصر و تسلط بر معماری بومی معماری ایرانی واسلامی را می طلبد ، طراحی خانه های اقلیمی هم شناخت فرم و فضاشناسی دقیق میطلبد با همین طرح سوال اسکیس سال 1390 و بقیه سال هابراحتی میبینید قدرت تحلیل چقدر به شما عزت نفس می دهد برای درک بهتر و در نتیجه ایده ای خلاقانه تر بر اساس تئوری شما. همین بس که هرگز کسی را نمی شناسم بدون درک تئوری و مکاتب و آثار معماری به موفقیت چشم گیر در کنکور اسکیس رسیده باشد .

8_ طراح شدن :

اصلی ترین هدف مجموعه معماری آرشیکام و مهندس احسان اسکندری طراح شدن است . ایده دادن و طراحی کردن، لذتی دارد که درک طعم این لذت آرزوی هر معماری است که عاشقانه به این رشته هنری اعتقاد دارد بعد از بررسی برروی زندگی صدها معمار معاصر چه در ایران و چه در تمام دنیا از تسلط آنان بر تمام تاریخ معماری زمان خود و قبل از آن و تسلط بر تمام اندیشه ها و تئوری ها از روی آثار خلق شده ، مصاحبه هایشان، کتاب ها و مقالاتشان فهمیدم تمام آنان بر تمام معماری مسلط هستند و با آگاهی تمام وکمال تئوری خود را تبدیل به حجم می کنند و هرروز درحال پیشرفت هستند و هرچقدر به تئوری و خط طراحی خود ایمان بیشتری داشته باشند موقعیت های بهتری هم نصیبشان میشود.

تمام بسته ویدیو آموزشی تاریخ معماری معاصر و جهان دقیقا همین راهی است که تمام معماران بزرگ طی زندگی معمارانه خود رفته اند وهرچه بیشتر درک کردند بیشتر نتیجه گرفتند . دقیقا در تحلیل های ویدیویی ما تسلط کامل به اندیشه ها و تئوری ها آغاز و با تسلط بر تمام آثارشناخته شده در آن تئوری به پایان میرسد و این یعنی اطمینان به آنچه موجود است و انتظار برای کاملتر شدن توسط شما چه بسا با تحلیل های ویدیویی ما که مجموع تمام منابع است و درک کاملی از آنچه اتفاق افتاده است شما صد در صد بر آنچه خواستگاه ذهنی نظریه پردازان و معماران بوده است مسلط خواهید شد.

بطور مثال : در تحلیل آثار آنتونی گائودی تمام پنج اثر ثبت جهانی شده و مهم زندگی معمارانه آنتونی گائودی با تمام اندیشه هایش و مقایسه اندیشه های انجیلی او با اندیشه های قرآنی ما به تسلط بر طبیعت گرایی و تسلط به تبدیل یک مفهوم متافیزیکی به یک اثر فیزیکی خواهیم رسید و همچنین تمامی تحلیل ها ی دیگر. این خدمتی است که مجموعه معماری آرشیکام برای تمام معماران و عاشقان هنر انجام داده است .

9-پاسخ به تمام تست های تاریخ معماری معاصر و جهان وصدالبته مبانی درک زیبایی شناسی معماری از ویژگیهای قابل ذکر این بسته ویدیو آموزشی است .

از تک تک تحلیل ها، از درک تسلط و عزت نفس خود بعد از استفاده از بسته های ویدیو آموزشی تاریخ معماری معاصرو جهان با نگاه طراحی معماری لذت ببرید و خواهید دید چگونه این بسته ویدیو آموزشی توانسته است تائیدیه تمام مدیر گروههای معماری دانشگاههای معتبر ایران را کسب کند.

 در زیر به ذکر تعدادی از این عزیزان که به لطف خداوند مشوق ما بوده اند و مارا با تاییدیه خود مصمم ترکرده اند می­پردازیم :

1_ دانشگاه علم و صنعت ایران جناب آقای دکتر بهزادفر

2_دانشگاه شهید بشتی جناب آقای دکتر حافظی 

3_دانشگاه هنر و معماری تبریز جناب آقای دکتر میر غلامی

4_دانشگاه هنر و معماری اصفهان جناب آقای دکتر کیانی

5_دانشگاه هنر و معماری سوره جناب آقای دکتر استانلو 

و ......

خداوند را بینهایت سپاسگزارم که من را در این مسیر زیبا راهنمایی و هدایت میکند .

 احسان اسکندری(معمار – مدرس و پژوهشگر)

 

بسته ویدیو آموزشی تاریخ معماری معاصرو جهان فصل اول 

بسته ویدیو آموزشی تاریخ معماری معاصر و جهان فصل دوم 

 

موفقیت صد در صدی در کنکور اسکیس معماری و طراح شدن

من احسان اســکندری مدرس پکیج ویدیو آموزشی تاریخ معماری معاصر و جهان پـس از سالها حضور در بازار معماری و حضور دردانشگاههای مختلف دغدغه معماران فارغ التحصیل و یا در حین تحصیل را برای موفقیت در این رشته هنری عدم تسلط بر تمام مکــاتب معماری و آثار خلق شده توسط معماران بزرگ دیده ام و با تمام وجود احساس کردم که این ضـــعف در شناخت کافی تمام معماری اعتماد به نفس و جسارت طراحی کردن را از معماران گرفته است اما با بررسی زنـــدگی معماران موفق در عصر حاضر و قبل که توانسته اند از حضور در رشته معماری و طراحی به درجات عالی برسند و آثار معماری فاخری را طراحی و اجرا کنند و از همین راه ثروت بسیار زیادی را بسازند مصــــمم به تولیداین پکیج ویدیو آموزشی شده با تمام توان خودم و گروه معماری ام توانستیم مراحل تحلیل ، آنالیز و بررسی هر مکتب و معمارانش را با استفاده از تمام منابع موجود در جهان معرفی می کینم و خـطوط طراحی مورد استفاده را برای شما عزیزان بسط دهیم .